Çanakkale Turu - Konaklamalı

Rezervasyon

Fiyatlar

Fotoğraflar

1. Gün: Çanakkale Şehitlik

Hareket noktalarından siz değerli yolcularımızı alıp, tur boyunca bize eşlik edecek rehber ve kaptanımızla tanıştıktan sonra Çanakkele’ye doğru hareket ediyoruz.  Sabahın erken saatlerinde Gelibolu Milli Parkı’na vardıp Çanakkale Turu’muzu Kilitbahir ziyareti ile başlatıyoruz. Kilitbahir Kalesi’ni aracımızdan panaromik olarak gördükten sonra Çanakkale Cephesi’nin unutulmaz kahramanlarından Hayratlı Seyit Onbaşı heykelinde ilk fotoğraf molamızı veriyoruz. Ocean adlı İngiliz savaş gemisinin batmasına sebep olan 275Kg ağırlığındaki top mermisini üç kez namluya sürmeyi başaran Koca Seyit hakkında rehberimizin anlatımlarını dinledikten sonra Mecidiye Tabyası’na geçiyoruz. Burada rehberimizin sunumlarını dinleyip fotoğraf çekimi yapıyoruz. Her yıl 18 Mart Çanakkale Şehitleri’ni Anma Günü’nde törenlerin düzenlendiği Çanakkale Şehitler Abides’ni ziyaret ediyoruz. Tören Alanı, Abide, Savaş Kabartmaları, Meçhul Asker ve Morto Koyu hakkında rehberimizin bilgilendirmesi sonrasında fotoğraf çekimi yapıyoruz. Seddülbahir Köyü’nden geçerek Ertuğrul Koyu’nu yukarıdan izliyor ve burada bir diğer kahramanımız Yahya Çavuş Anıtı’nı ziyaret ediyoruz. İngiliz Cape Helles anıtını panaromik olarak gördükten sonra öğle yemeği için ara veriyoruz. Yemek sonrası Çanakkale Turu’muzun bir sonraki durağı olan, Dünya’nın en kanlı savaşlarından biri olan Çanakkale Cephesi’ndeki, savaş döneminden kalma gerçek mermi, top güllesi, tüfek ve şarampel parçası gibi objelerin sergilendiği Alçıtepe Köyü’ndeki Salim Mutlu Harp Koleksiyonları Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Bir sonraki adresimiz olan, gazilerimizle birlikte yabancı askerlerin de aynı alanda tedavi edildiği Zığındere Mevkiindeki Sargı Yeri Şehitliği ziyareti sonrası Mehmetçiğe Saygı Anıtı’na gidiyoruz. Rehberimizden anıt hakkından bilgi alıp Anzak Askerleri’nin en önemli anıtı olan Yalnız Çam (LonePine) Anıtı’na geçiyoruz. Sonrasında Kırmızı Sırt Bölgesi’ne vardığımızda birbirine çok yakın olan Türk ve Anzak Askerleri’ne ait siperleri görüyoruz. Mustafa Kemal’e bağlı olan 57. Alay’a ait şehitlerimize ulaştığımızda ise aracımızdan iniyor anıtın açılısına torunu Eylül ile birlikte katılan Hüseyin Dede ile Eylül’ün heykelini görüp Mustafa Kemal’in “Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum” diye seslendiği 57. Alay’a ait şehitliği ziyaret ediyoruz. Daha sonra  Mustafa Kemal’in Türk Ulusu’na bağışladığı yer olarak da anılan Mustafa Kemal’in bir şarapnel parçası sonucu cep saatinin parçalandığı yer olan Conk Bayırı’ndaki ziyaret esnasında Yeni Zelandalılara ait anıtı da görüyor ve kahraman şehitlerimizi daha bir farklı anlamanın verdiği huzur ve bilinç ile bölgeden ayrılıyor akşam yemeği ve konaklama için Çanakkale Merkez’de bulunan otelimize geçiyoruz.


2. Gün: Çanakkale Merkez - Truva

Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasında otelden ayrılarak, 19. yüzyılın sonlarına doğru iki katlı olarak inşa edilen Çanakkale Kent Müzesi, ünlü Çanakkale türküsünde adı geçen Aynalı Çarşı , 1897 yılında ll. Abdülhamit döneminde yaptırılan Çanakkale Saat Kulesi'ne ziyaretlerimiz sonrasında tarihte doğu ile batı arasında yapılan ilk savaşa konu olan Truva (Troya) Antik Kenti’ne ulaşıyoruz. 5000 yıllık zengin bir geçmişe sahip olan antik kente girdiğimizde bizi bütün haşmetiyle karşılayan Truva efsanesine uygun olarak yapılmış Tahta Atı görerek gezimize başlıyoruz. 9 Kez yakılıp yıkılan ve aynı yerde tekrar kurulan antik şehirde; eğimli ve iç içe geçmiş surları, surların ara kapılarını, rampalı kapılarını, sunak, hamam, kanalizasyon ve odeonunu görme imkânı buluyoruz. Truva Antik Kenti gezimizin ardından akşam saatlerinde İzmir’e dönüş yoluna çıkıyor, başka bir Yurtiçi Turu, Yurtdışı Turu ya da Kültür Turu’nda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.


Dahil Olan Hizmetler

Kişisel harcamalar,

Öğle yemekleri,

Tur Programına Dahil Tüm Müze Ve Ören Yeri Girişleri

Dahil Olan Hizmetler

 

 • Lüks otobüslerle ulaşım
 • Tüm Çevre gezileri
 • 3* Otelde Yarım Pansiyon Konaklama
 • Otobüs İçi İkramlar
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Cnv Turizm Güvencesi
 • Yardımcı Rehberlik Ücretleri, Otopark Ücretleri
 • Rehberlik Hizmeti

Park Girişleri

 

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
21.10.2017199.00 TL- -0 - 4 Yaş Ücretsiz
4 - 12 Yaş 179.00 TL
Taksitler »
22.10.2017199.00 TL- -0 - 4 Yaş Ücretsiz
4 - 12 Yaş 179.00 TL
Taksitler »
28.10.2017199.00 TL- -0 - 4 Yaş Ücretsiz
4 - 12 Yaş 179.00 TL
Taksitler »
29.10.2017199.00 TL- -0 - 4 Yaş Ücretsiz
4 - 12 Yaş 179.00 TL
Taksitler »

TUR NOTLARI

 

 • Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri Müze Ören Giriş yerleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.
 • 4–12 yaş çocuklar otobüste koltuk almadıkları takdirde ücretsizdir.
 • Turlarımızda; cam kenarı veya koridor, on veya arka koltuk garantisi verilmez. Koltuk numaraları kesin kayıt sırasına göre verilir
 • Yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde acente 1 gün önceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe kaydırabilir.
 • Acente rehberi içerik aynı kalmak şartı ile, gerekli gördüğü hallerde misafirlerimizin tur programından daha çok verim alabilmesi için gezilecek yerlerin güzergahında ve saatlerinde değişiklik yapabilir
 • Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Cnv Turizm'in sorumluluğu yoktur.
 • Kupon alım tarihinden itibaren 3 gün içerisinde rezervasyon yapılması gerekmektedir.
 • Fiyatlar bayram dönemleri için geçerli değildir

 

VİZE BİLGİ

İPTAL ŞARTLARI

Çanakkale Turu - Konaklamalı Hakkındaki DüşüncelerinizDoğrulama Kodu:

Tur Bilgileri

Hareket Noktaları
Bostanlı Vapur İskelesi, Konak Vapur İskelesi, Bornova Ege Üniversitesi Kampüsü
Ulaşım
Otobüsle Ulaşım
Geceleme
1 Gece 2 Gün
Konaklama
3* Otel
Çıkış Tarihleri
21, 22, 28, 29 Ekim

Gezilecek Yerler