Batumlu Karadeniz Turu

Rezervasyon

Fiyatlar

Fotoğraflar

1. Gün: Hareket Günü

Hareket Gezimizin ilk günü Bostanlı Vapur İskelesi Otoparkı’ndan 19:00, Konak Vapur İskelesi Otoparkı’ndan 20:00, Bornova Ege Üniversitesi Kampüsü önünden 21:00’de hareketle başlıyor.


2. Gün: Merzifon, Amasya, 2. Beyazıd Külliyesi, Arkeoloji ve Mumya Müzesi, Samsun, Atatürk Anıtı, Bandırma Vapuru, Ordu Boztepe, Giresun

Karadeniz Turu'muzun ikinci gününde ilk olarak ekstra kahvaltı yapacağımız yer için şehzadeler kenti Amasya'ya gidiyoruz. Mola sonrası yolculuğumuzu panaromik olarak Pontus Kral Kaya Mezarları’nı görmek için Yeşilırmak kıyısından ilerliyoruz. Yolculuğumuz 2. Beyazıd Külliyesi, Şehzadeler Parkı, Amasya Arkeoloji/Mumya Müzesi ve Ferhat ile Şirin'in su kanallarını ziyaret edip Samsun'a doğru hareket ediyoruz. Milli Mücadelemizin simgesi olan Samsun Atatürk Anıtı'nda fotoğraf molası verip Atatürk'ü Samsun'a getiren Bandırma Vapuru'nun birebir rekonstrüksiyonunu ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğinde meşhur Samsun pidesi'ni tadıp, Terme (Thermiskyra), Ünye (Onea), Fatsa (Phadassia) güzergahı üzerinden Ordu’ya (Cotyora) hareket ediyoruz. Türkiye'deki en güzel şehir manzaralarından birisini görebilmek için Ordu Boztepe’ye çıkıyoruz.(Dileyen misafirlerimiz ekstra teleferikle 7 dakikalık yolculukla da Boztepe’ye ulaşabilirler.) Burada geçirilen serbest zamanın ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize dönüyoruz.

 

Kahvaltı: Otobüste dağıtılan İkram Kutusu (Sandviç, muz, gofret, meyve suyu, nane şekeri) , Ekstra: Sinop - Akliman Restoran
Öğle Yemeği: Ekstra. Menü fiyatları geçerlidir. Samsun Nihat Usta Restoran
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü (Tüm içecekler ekstra)
Konaklama: Grand Ravza Otel / Piraziz, Giresun
Rota: İzmir – Uşak (216 km), Afyon (111 km), Ankara (261 km), Amasya (331 km), Samsun (124 km), Ordu (151 km), Piraziz (21 km) Toplam 1215 Km


3. Gün: Tirebolu, Çay Fabrikası, Sürmene, Sürmene Bıçakları, Of, Çaykara, Solaklı Vadisi, Uzungöl, Rize, Çayeli

Yüksek Yayla Turu gezimizin üçüncü gününde otelde yapacağımız kahvaltı sonrası Tirebolu'ya doğru yola çıkıyoruz. Mikroklima iklim özelliği sebebiyle, kaliteli çayı ile meşhur olan Tirebolu 42 Çay Fabrikası'nda üretim hakkında bilgi edinip fabrikayı geziyor ardından çay keyfi yapıyoruz. Buradan ayrılıp sahil yolu boyunca seyahat ederek Uzungöl'e ulaşıyoruz. Bıçağı ile ünlü Sürmene'de dileyen misafirlerimiz bıçak alışverişi yapabilirler. Rotamıza Of'tan geçerek Solaklı Vadisi ile devam ediyoruz. Çaykara (Katahor)'dan  geçerek Uzungöl (Saraho)'e varıyoruz. Öğle yemeği ardından serbest zaman veriyoruz.

* Yüksek Yayla Gezisi Lustra ve Karester Yaylaları (Ekstra 40 TL)

Konuklarımız arzu ederlerse verilen serbest zamanda yüksek yayla gezisi yapaiblirler. Muhteşem orman manzarası eşliğinde Karadeniz'in 30 ağaç çeşidinin aynı yerde yetiştiği bölgeyi keşfetmek için bizi bekleyen minibüslerimize binerek yüksek yaylalara doğru çıkıyoruz. Lustra Yaylası ve Karester Yaylası'nda Uzungöl'ü en yüksekten fotoğraflarken Karadeniz'in muhteşem doğasına bir kere daha hayran kalacak, belki de kendinizi bulut denizi manzarasında bulutların üzerinde bulacaksınız. Dönüşte Uzungöl'de bekleyen misafirlerimizle buluşma noktası belirlenen saatte otelimize doğru hareket ediyoruz.

Not: Yüksek yaylanın hava koşullarının (sis vb. gibi) geziye uygun olmaması durumunda Uzungöl’de farklı bir yüksek yayla gezisi gerçekleştirilecektir. 

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor. 

Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir. İnankardeşler Restoran / Uzungöl, Trabzon 

Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü (Tüm içecekler ekstra) 

Konaklama: Çavuşoğlu Otel / Çayeli, Rize 

Mola Tesisleri: Tirebolu 42 Çay Fabrikası, Sürmene Bıçak Satış Atölyesi

Rota: Piraziz – Tirebolu (69 km), Sürmene (127 km), Uzungöl (57 km), Çayeli (90 km) Toplam: 343 km


4. Gün: Çamlıhemşin, Fırtına Vadisi, Kaçkarlar, Ayder Yaylası, Galer Düzü, Kalegon, Gelintülü Şelalesi, Dileyene Ekstra Zilkale Gezisi yada Rafting, Sarp Sınır Kapısı, Gürcistan/Batum

İzmir Çıkışlı Tur‘umuzun dördüncü gününde otelde’ki keyifli kahvaltı sonrası Kaçkar Dağları Milli Parkı ziyaretimiz için Çamlıhemşin’e doğru hareket ediyoruz. Ayder Yaylası, Gelin Tülü Şelalesi, Galer Düzü ve Kalegon’u gördükten sonra Dere Restoran’a gidiyoruz. Mola sonrası dileyen misafirlerimiz ekstra turlarımıza katılabilirler. 

Belirlenen saatte Sarp Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. TC Nüfus Cüzdanı ile Gürcistan sınır kapısını geçip komşu ülkede Batum’a ulaşıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz.

 

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğle Yemeği: Ekstra, Dere Restoran Yöresel Yemekler / Dikkaya, Çamlıhemşin, Rize

Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil değildir.

Konaklama: Batum Otelleri / Batum,Gürcistan

Mola Tesisleri: Dere Restoran

Rota: Çayeli – Çamlıhemşin (46 km), Batum (103 km) Toplam: 149 km

 

Ekstra Turlarımız

1. Serbest Zaman Boyunca Ekstra Zil Kale Gezisi (Kişi Başı 40 TL)
Ayder’de bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Çamlıhemşin’e iniyoruz. Fırtına Vadisini oluşturan iki koldan Büyükdere boyunca ilerleyerek Fırtına Vadisi boyunca Cenevizlilerden kalma tek kemerli köprüleri yol boyunca görüyor ve günümüze kadar gelen Çinçiva Köprüsünü fotoğraflıyoruz. Karadeniz'in otantik köyü Şenyuva’da vereceğimiz mola sonrası Zilkale’ye ulaşacağız. Burada fotoğraf çekerek kısa bir doğa yürüyüşü yapacağız. Dünyanın en önemli otuz doğal yaşam alanından biri olan bu bölgedeki gezimizin ardından otobüsümüze ulaşıyoruz.

2. Serbest Zaman Bounca Ekstra Ekstra Rafting (Kişi Başı 55 TL)
Ayder’de bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Çamlıhemşin’e, Doğa Rafting Kulübü’ne gidiyoruz. Hafif parkurda rafting yaptıktan sonra otobüsümüz ile buluşuyoruz.

Not: Akşam yemeği ücrete dahil değildir. Batum konaklamasında otelde akşam yemeği bulunmaktadır. Misafirlerimiz Batum'da serbest olarak yemek yiyebilirler. Rehberimiz dileyenler için yemekli gürcü gecesine rezervasyon yaptırabilir. (Ortalama kişi başı 60 TL)


5. Gün: Çarşamba-Gürcistan-Batum-Orta Camii-Aziz Nikola Kilisesi-Piazza-Şehir Parkı-Batum Limanı-Avrupa Meydanı-Medea Anıtı-Sarp Sınır Kapısı-Rize Bezi Yapım Atölyesi-Trabzon-Maçka

Turumuzun beşinci gününde otelde alınan kahvaltı sonrası hareketle otobüs ile yapacağımız panoramik şehir gezisi ardından eski Batum’u yürüyerek geziyoruz. Orta Camii, Aziz Nikola Kilisesi, Piazza, Şehir Parkı, Batum Limanı, Avrupa Meydanı, Medea Anıtı ve Opera Meydanı’ndaki Poseidon Anıtı gezileri ardından öğle yemeğimizi alacağımız restorana doğru hareket ediyoruz. Yemek molası sonrası Türkiye’ye giriş yapmak üzere sınır kapısına doğru yola çıkıyoruz. Gönye Kalesi’nde panoramik fotoğraf molası sonrası Sarp Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye giriş yapıyor ve turumuza devam ediyoruz. İlk olarak yöre insanı için hala önemini koruyan “Feretiko” (Rize Bezi) yapım merkezlerinden biri olan Rize Bezi Tesisleri’ne uğruyoruz. Kuman Türkleri tarafından yüzyıllar önce Rize’ye getirilen, Hint keneviriyle, kendir ipiyle el dokuma tezgahlarında üretilen bu kumaş türünden yapılan ürünleri gördükten sonra Rize’den Maçka’ya hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor. 

Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir. Riviera Restoran / Batum, Gürcistan

Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü ( Tüm içecekler ekstra ) 

Konaklama: Sümela Otel / Maçka, Trabzon 

Rota: Batum – Rize (127 km), Maçka (104 km) Toplam: 231 km6. Gün: Sümela Manastırı-Zigana Geçidi-Hamsiköy-Akçaabat-Atatürk Köşkü-Trabzon Ayasofyası-Gümüşçüler-Ordu

Altıncı gününde otelde alınan kahvaltı sonrası hareketle, Karadağ'ın eteklerinde yer alan Sümela Manastırına ulaşmak üzere Altındere Milli Parkına giriş yapıyoruz. Manastır restorasyonda olduğundan vereceğimiz serbest zaman içerisinde Manastırı dışarıdan fotoğraflama şansı buluyoruz. Oradan Zigana Geçidi’ne hareket ediyoruz. Geçitte verilen fotoğraf molasının ardından dönüşte Hamsiköy’ü panoramik olarak görüyor ve meşhur sütlaçından tatmak isteyenler için kısa bir mola veriyoruz. Buradan hareketle öğle yemeğimizi almak üzere Akçaabat’a geçiyoruz. Akçaabat köftesinin tadına bakmak için Nihat Usta Restoran’da vereceğimiz öğle yemeği molası ardından Trabzon merkeze ulaşıyoruz. İlk olarak Türkiye’de ki en güzel Atatürk Evleri’nden birisi olan Atatürk Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Köşk içerisinde yapılan anlatımlar ve gezi sonrası vereceğimiz kısa fotoğraf molası ardından Kommenoslar Dönemi merkez kiliselerinden biri olan, bir dönem müze olarak kullanılan ve şuan camii olarak ibadete açılan Trabzon Ayasofya’sını ziyaret ediyoruz. Son olarak Trabzon’a özgü, gümüş kazaz ve hasır işlerinin tanıtılıp satışının yapıldığı gümüş atölyesinde serbest zaman veriyoruz. Gezi sonrası Trabzon ve Giresun’un sahil ilçeleri üzerinden geçerek Ordu’ya varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor. 

Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir. Nihat Usta Restoran / Akçaabat, Trabzon

Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü (Tüm içecekler ekstra) 

Konaklama: City Otel / Ordu 

Mola Tesisleri: Saray Gümüş & Tuana Gümüş 

Rota: Maçka – Sümela Manastırı (22 km), Zigana Geçidi (69 km), Akçaabat (93 km), Trabzon Merkez (14 km), Ordu (177 km) Toplam: 375 km7. Gün: Cuma / Bolaman, Bolaman Kalesi, Haznedaroğlu Konağı, Terme, Samsun, Sinop, Hamsilos Fiyordu, Sinop Limanı, Tarihi Sinop Cezaevi, İzmir

Karadeniz Turu’muzun yedinci gününde otelde alınan kahvaltı sonrası Bolaman’a hareket ediyoruz. Deniz savunmasının en güzel örneklerinden biri olan Bolaman Kalesi ve sivil mimarinin eski örneklerinden olan Haznedaroğlu Konağı’nı ziyaret ediyor, fotoğrafladıktan sonra ülkemizin en kuzeydeki ili Sinop a ulaşıyoruz. Ülkemizin tek fiyordu, yemyeşil ormanı, denizin bir nehir gibi kara içine girdiği Hamsilos Koyu ile gezimiz başlıyor. Verilen yeterli fotoğraf molası ardından Sinop limanda öğle yemeği molası veriyoruz. Sinop’ta nokul tatmayı ve kendinize maket gemi atölyelerinden bir tane gemicik almayı unutmayın. Öğle yemeği molasının ardından romanlara ve türkülere konu olmuş Tarihi Sinop Cezaevi’ni ziyaret edip İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz molalar ardından İzmir’e varıyor ve sizleri aldığımız noktalara bırakıyoruz.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor. 

Öğle Yemeği: Sinop’ta ekstra olarak sunuluyor.

Akşam Yemeği: Mola tesislerinde ekstra olarak sunuluyor.

Konaklama: Bu gece otel konaklaması bulunmamaktadır. 

Rota: Ordu – Samsun (151 km), Sinop (158 km), Ankara (412 km), Afyon (261 km), Uşak (111 km) İzmir (216 km) Toplam: 1309 km

 

NOT BATUM GİRİŞ UYARISI

*Devlet memurları ile birinci derece akrabalarının, yurt dışına seyahat edebilmesi için, devlet memurunun bağlı bulunduğu kurumdan görev ya da yurt dışına çıkış izin yazısı alması gerekmektedir.

*Gürcistan’a ağrı kesiciler başta olmak üzere ilaç sokmak kesinlikle yasaktır. Konu ile ilgili detaylı bilgiyi rehberlerimizden alabilirsiniz. 

*Gürcistan hükümeti 10 yılı aşmış, soğuk damgası belli olmayan, eski, deforme olmuş, kenarları bozulmuş olan kimlik ile giriş yapmayı kabul etmemektedir. 

*Nüfus cüzdanı ile Gürcistan’a seyahat edecek 18 yaşından küçük vatandaşlarımız, Gümrük Bakanlığı mevzuatı uyarınca anne ve babalarının nezaretinde veya anne ve babaların birlikte nezaretinde veya yanlarında bulunmayan anne ve babasının yazılı resmi (noterden alınacak) muvafakatini ibraz etmek sureti ile Türkiye’den çıkış işlemi yapabilecektir. 

* 6 yaş üzeri çocukların kimliğinde fotoğraf olması gereklidir. 

*Yurt dışından Türkiye’ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan’a gidip Türkiye’ye dönebilmesi için Türkiye’ye çoklu (multiple) vize girişi almış olmaları gerekir. Ayrıca Gürcistan’ın pasaport ya da kimliklerin ait olduğu ülkelere olan vize protokolüne göre vizeli – vizesiz geçiş sağlanacaktır. 

*KKTC vatandaşlarının Türkiye’ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri doğrultusunda Gürcistan’a TC kimlikleri ile girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye’ye giriş yapan KKTC vatandaşları da Türkiye’ye dönebilmek için çoklu (multiple) vize almış olmaları gerekir. 

*30.000 Lari veya üzerindeki meblağa tekabül eden Türk lirası / döviz / altın vb bulundurmaları halinde, Gürcistan Gümrük memurlarına sözlü ya da yazılı olarak paralarını beyan etmeleri gerekir. Beyan edilmeyen paraya Gürcistan mevzuatınca el konmaktadır. 

*Batum’a geçişte Sarp Sınır Kapısında yoğunluk yaşanabilir. Grubun çoğunluğunun isteği doğrultusunda tur rehberi alternatif gezi düzenleyebilir. 

*Sınır Kapısında görevli Türk ya da Gürcistan pasaport polislerinin sizi ilgili ülkeye sokmama, çıkarmama yetkileri vardır. Her ne sebepten olursa olsun yurt dışına çıkamama durumundan CNV Turizm sorumlu tutulamaz. Maddi manevi tüm sorumluluk yolcuya aittir. Tur programında Gürcistan’da otelde konaklamalar var ise, bu konaklama bedelleri iade edilemez. İlerleyen günlerde tur ile buluşmak için Türkiye’de yapılacak olan konaklama ve ulaşım bedeli misafire aittir. Günübirlik Gürcistan gezilerinde geçemeyen misafirler otobüsün dönüş güzergahı üzerinde bir noktada yine kendisi bekleyebilir ya da kendi imkanları ile konaklama yapılacak otele geçiş yapabilir.

* Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan CNV Turizm sorumlu tutulamaz.

*Sınır kapısında mağduriyet yaşanmaması için, tura katılmadan önce ilgili emniyet müdürlüğüne danışarak izin gerekip gerekmediği hakkında bilgi alınız.Dahil Olan Hizmetler

qwe

Dahil Olan Hizmetler

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
31.10.20171349.00 TL1349.00 TL -0 - 4 Yaş Ücretsiz
5 - 12 Yaş 899.00 TL
Taksitler »

TUR NOTLARI

VİZE BİLGİ

İPTAL ŞARTLARI

Batumlu Karadeniz Turu Hakkındaki DüşüncelerinizDoğrulama Kodu:

Tur Bilgileri

Hareket Noktaları
Bostanlı Vapur İskelesi, Konak Vapur İskelesi, Bornova Ege Üniversitesi Kampüsü
Ulaşım
Geceleme
8 Gece 9 Gün
Konaklama
Çıkış Tarihleri
31 Ekim

Gezilecek Yerler