KONYA MEVLANA ŞEB-İ ARUS TURU

Rezervasyon

Fiyatlar

Fotoğraflar

1. Gün:
Sabah, saat 05:30 ÜÇKUYULAR (Shell Benzin İstasyonu Önü) 05:45 KONAK (Sabancı Kültür Merkezi Önü) 05:55 LOZAN (Atatürk Lisesi Karşısı), 06:10 KARŞIYAKA (Anıt, Yunuslar,) 06:15 KARŞIYAKA Bostanlı İskele) 06:20 MAVİŞEHİR EGEPARK ÖNÜ 06:40 BORNOVA (Kampus Önü)’den siz değerli konuklarımızı alarak seyahatimize başlıyoruz. Yolda uygun molalarla, evrensel, zaman tanımaz fıkraları, düşündüren hikâyeleri ve özlü sözleriyle tanınan NASREDDİN HOCA TÜRBESİ’ ni ziyaret ettikten sonra, KONYA’ ya ulaşıyoruz. 4* DÜNDAR Otel’ e yerleşip, akşam yemeğimizi alıyoruz. Aşkın, sevginin ve hoşgörünün sembolü olan, GÖNÜLLER SULTANI HZ.MEVLANA CELALEDDİN RUMİ’ nin, vuslat yıldönümünde yapılan ŞEB-İ ARUS törenlerini izlemek için otelimizden ayrılıyoruz. Tasavvuf müziği ve Sema gösterilerinin mistik atmosferi içinde törenleri izleyerek, otelimize geri dönüyoruz.

2. Gün:
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, şehrin en nezih semtlerinden olan, meşhur MERAM BAĞLARI’ na hareket ediyoruz. Burada, Mevlevi Dervişlerinden biri kabul edilen, TAVUS BABA türbesini ziyaret etme şansımız olacak.. Sonrasında, ALAADDİN TEPESİ’ nde bulunan, Anadolu’nun en kadim Camililerinden, ALAADDİN CAMİİ’ ni ve 1251 yılında Vezir Celaleddin tarafından yapılan ve Çini Eserler Müzesi olarak adlandırılan, KARATAY MEDRESESİ’ ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Ayrıca, Selçuklu devri Taş İşçiliğinin en güzel örneklerinden olan, muhteşem Taç Kapısıyla bizi büyüleyecek, İNCE MİNARELİ MEDRESE’ yi devamında, panoramik olarak, ŞERAFETTİN CAMİİ’ ni görüp, HZ. MEVLANA’ nın ‘Hamdım, piştim sayesinde yandım’ dediği dostu ŞEMS-İ TEBRİZİ TÜRBESİ’ ni de ziyaret ediyoruz. HZ. MEVLANA TÜRBESİ ve MÜZESİ gezilerimizi de gerçekleştirerek, turumuzu tamamlıyoruz. Öğle yemeğimizi uygun bir yerde aldıktan sonra, kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Ardından, İZMİR’ e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda alacağımız molalar sonrasında, akşam saatlerinde İZMİR’ e ulaşıyoruz. Bir başka CNV TURİZM seyahatinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Dahil Olan Hizmetler

- MÜZE ÖREN YERİ ve MİLLİ PARK GİRİŞ ÜCRETLERİ
- OTELLERDE EKSTRA ALINAN YİYECEK VE İÇECEKLER
- ÖĞLE YEMEKLERİ
- YOLDA ALINACAK SABAH KAHVALTISI

Dahil Olan Hizmetler

- MÜZE ÖREN YERİ ve MİLLİ PARK GİRİŞ ÜCRETLERİ - OTELLERDE EKSTRA ALINAN YİYECEK VE İÇECEKLER - ÖĞLE YEMEKLERİ - YOLDA ALINACAK SABAH KAHVALTISI
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
08.12.20171.00 TL- --Taksitler »

TUR NOTLARI

VİZE BİLGİ

İPTAL ŞARTLARI

KONYA MEVLANA ŞEB-İ ARUS TURU Hakkındaki DüşüncelerinizDoğrulama Kodu:

Tur Bilgileri

Hareket Noktaları
Ulaşım
Geceleme
Konaklama
Çıkış Tarihleri
08 Aralık

Gezilecek Yerler