Kapadokya Turu

Rezervasyon

Fiyatlar

Fotoğraflar

1. Gün: Gece Yolculuğu

21.00 Girne Yunuslar 
21.30 Lozan Meydanı ( Atatürk Lisesi önü) 
21.50 Üçkuyular (Shell Benzin istasyonu önü) hareketle Uşak, Afyon, Konya, Aksaray yoluyla Nevşehir-Niğde-Kayseri üçgenindeki Kapadokya bölgesine doğru gece yolculuğu ile turumuza başlıyoruz.


2. Gün: Tepesidelikhan - Göreme - Çarıklı Kilise - Asmalı Konak - Sinassos - Uçhisar - Ürgüp - Onyx

Sabah yolda ekstra olarak alınan serbest kahvaltı sonrası, Aksaray - Nevşehir yolu üzerinde yer alan ve bir Selçuklu Dönemi eseri olan Tepesidelikhan Kervansarayını gördükten sonra eski adıyla Korama bugünkü adıyla Göreme Vadisi içinde yer alan Göreme Açık Hava Müzesi'ni gezmek üzere hareket ediyoruz. Müze içerisindeki muhtelif kiliseler (Elmalı Kilise, Azize Barbara Kilisesi, Aziz Basileus Kilisesi, Çarıklı Kilise), yemekhane, mutfak, kiler, şaraphane ve İncil'in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise göreceğimiz yerler arasında. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrasında şarap mahzenlerini ziyaret ediyoruz. Daha sonra ise şapkalı peribacalarının en güzel örneklerinin bulunduğu, aynı zamanda bütün Kapadokya Bölgesi'nin panoramik manzarasının izlenebildiği Üçgüzeller Mevkiinde verilecek fotoğraf ve gezinti molası ile turumuza devem ediyoruz. Asmalı Konak dizisinin de çekildiği, Rum mimarisinin en iyi örneklerini görebileceğimiz Mustafapaşa Köyünü gördükten sonra bölgenin en yüksek noktası olan, muhtelif dönemlerde savunma amaçlı olarak kullanılmış ve tamamı doğal olarak oluşmuş bir kaya bloğunun oyulması ile Hitit Dönemi ile Ms.9.YY arasında ortaya çıkmış olan Uçhisar Kalesi'ni panaromik olarak görüyoruz. Bu günkü tur programımız bölgenin doğal kaynaklarından olan onyx taşının işlendiği Onyx Taş atölyesi ziyareti ile sona eriyor ve otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.Sabah Kahvaltısı: Yolda serbest alınacaktır.
Öğle Yemeği :Bölge'de menü olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otel'de alınacaktır. (Ücrete dahildir)
Güzergah : İzmir - Uşak - Afyon - Konya - Aksaray - Göreme / 800 KM 
Konaklama Oteli : Turban Ürgüp - Altınyazı - Taşsaray


3. Gün: Çavuşin - Paşabağı - Avanos - Çömlek Yapımı - Dervent Vadisi - Kızılırmak - Hacı Bektaş-ı Veli

(Dileyen misafirlerimiz gün doğumunu balon turu ile birlikte yapacaklardır). Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası kayaların oyulması ile elde edilmiş eski yerleşim birimlerinin yer aldığı Çavuşin Ören Yerinin gezilmesinden sonra, çok başlı peribacalarının ve keşiş hücrelerinin görülebileceği Paşabağında fotoğraf molası veriyoruz. Devamında değişik şekillere benzetilen peribacalarının bulunduğu Devrent Vadisini geziyoruz. Turumuz Cilalı Taş Devrinden beri aynı teknik ve malzeme ile çanak çömlek üretimi yapılan Avanos'a yapacağımız ziyaret ile devam ediyor. Bu ziyaretimiz sırasında Kızılırmak'tan elde edilen çamurun işlenmesi ve çömlekçi çarkı başta olmak üzere çeşitli teknikler ile sanat eserlerine dönüştürülmesi konusunda bilgiler alıyoruz, arzu ederseniz alışveriş yapma imkânından faydalanıyoruz ve sonrasında Horasan'da dünyaya gelen Yeniçerilerin Piri Hacıbektaş Velinin Türbesinin de bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz. Son olarak dönüşte halı atölyelerinin gezilmesi ile bugünkü turumuz sona eriyor ve otelimizde dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.(Dileyen misafirlerimizle yemek sonrası geleneksel Kapadokya Türk Gecesi seyrine gidiyoruz.-ekstra 60,00 TL-)Sabah Kahvaltısı: Otel'de alınacaktır. (Ücrete dahildir)
Öğle Yemeği :Bölge'de menü olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otel'de alınacaktır. (Ücrete dahildir)
Güzergah : Çavuşin-Dervent-Hacı Bektaş / 130 KM 
Konaklama Oteli : Turban Ürgüp - Altınyazı - Taşsaray


4. Gün: Derinkuyu Yeraltı Şehri - Mevlana Müzesi - Narlı Göl - Ihlara Vadisi - Yılanlı Kilise

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız, düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği şekilde düzenlenmiş bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri. (Veya Kaymaklı Yeraltı Şehri). Güzergâhımız üzerinde, volkanik bir arazi içerisinde bulunan Narlı Gölü (Krater Göl) görüyor sonrasında kanyon vadi olan doğa harikası, Ihlara Vadisine Ağaçaltı, Yılanlı gibi Kiliseleri görmek üzere vadiye iniyoruz. Vadide gezimizi tamamladıktan sonra Konya'ya hareket ediyoruz. Panoramik şehir turu ardından Alaaddin Tepesinin etrafında otobüsle yapılan gezinin ardından, Mevlana Müzesini ziyaret edeceğiz. Ardından İzmir'e Doğru yol alarak akşam saatlerinde siz sayın misafirlerimizi, diğer turlarımızda tekrar görüşmek üzere, aldığımız noktalara bırakıyoruz.Program zamanlamasında Hava , yol v.b.gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir.İzmir misafirlerimiz İstanbul - Ankara çıkışlı Kapadokya Turu ile birleştirildiğinde Tur ve gezi programında Konya Konya Mevlana Müzesi görülmeyecektir.Sabah Kahvaltısı: Otel de alınacaktır. (Ücrete dahildir)
Öğle Yemeği :Bölge'de menü olarak alınacaktır.
Güzergah : Göreme - Konya - İzmir / 844 KM


Dahil Olan Hizmetler

 

 • Otelde yapılan özel harcamalar
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Öğle yemekleri
 • EKSTRA Turlar
 • BALON TURU
 • Müze Kart (Kültür ve Turizm Bakanlığına ait yerlerde Müzekart geçerli olup rezervasyona 50 TL karşılığında eklenebilir. Müze kart almayan misafirler ilgili müzelere ücret ödeyip bilet alarak girerler.)

 

 

 

 

 

 

 

Dahil Olan Hizmetler

 

 • Otellerde 2 gece yarım pansiyon konaklama
 • Lüks otobüslerle ulaşım
 • CNV Turizm otobüs içi ikramları
 • Tüm çevre gezileri
 • Rehberlik hizmetleri
 • CNV Turizm Güvencesi
 • Ek Hizmet Bedelleri (Müze-Ören Yeri Giriş Ücretleri)(Özel İdare ve belediye işletmeleri vb.)
 • Otelimizde açık büfe 2 sabah kahvaltısı
 • Otelimizde açık büfe veya set menü 2 akşam yemeği
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
31.10.2017 3* Ve 4* Tüm Oteller399.00 TL
359.00 TL
- -0 - 4 Yaş Ücretsiz
4 - 12 Yaş 296.00 TL
-Taksitler »
  5* Tüm Oteller Tek Fiyat499.00 TL
449.00 TL
- -0 - 4 Yaş Ücretsiz
4 - 12 Yaş 359.00 TL
-Taksitler »

TUR NOTLARI

 

Turumuz 3 gece 4 gün olup, otel konaklaması 2 gece 3 gündür. Toplamda 1667 KM mesafede tamamlanır. Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda CNV Turizm misafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. 15.06.2017 Her türlü görüş ve önerileriniz için 444 0 644 Numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

TÜRK GECESİ (ekstra): 60,00 TL / Kapadokya bölgesine özgü, kayanın içine oyma olarak yapılmış otantik bir mekan olan URANOS RESTORAN da gerçekleştiriliyor. Limitsiz yerli içecekler ve Türk usulü mezeler, kuruyemiş, Meyve eşliğinde Türkiye'nin değişik yörelerinden halk oyunları, showlar, oryantal ve bazı bölümlerinde eşlik edebileceğimiz eğlencemiz keyifli hale geliyor.

 

BALON TURU (ekstra 300,00 TL) : ATMOSFER BALON - TÜRK HAVA KURUMU. ile, sabah erken saatlerde otelimizden hareket ile pilotlardan bilgilendirme alırken hafif bir kahvaltı yapıyor ve sonrasında turumuza başlıyoruz. Hava ve mevsim şartlarına göre değişen 60 – 75 dk sürecek turumuz (tamamı 3 saat olacak) otelimize transferimizle son buluyor. Kredi kartı ile yapılacak ödemelerde ilave +10 Euro fark ödenmesi gerekmektedir.ÖNEMLİ NOTLAR:

Paket Fiyatlarımız Otel, Ulaşım ve Çevre gezilerini kapsamaktadır.

Mola yerleri: Düzce Türsan Dinlenme Tesisleri – Baran Tesisleri – Aksaray Hanifi Yılmaz Dinlenme Tesisleri

Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

Program zamanlamasında(gün içerisinde gezilecek vizit noktalarının sırasında ve ya günler arasında) Hava Durumu, Yol Durumu vb. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden CNV Turizm kesinlikle sorumlu değildir.

Kapadokya Turlarımız Bölge Yoğunluklarına bağlı olarak mevcut programın içinde gün değişikliği yapılarak aynı programı gerçekleştirir. Bunun yanı sıra tur programlarında gün sıralamalarında belirtilen gezi noktalarında değişim yaşanabilmektedir.

Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. ' Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına ve ya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. '

Ek Hizmet Bedelleri Paket(Ulaşım ve konaklama) fiyatın üstüne eklenerek total bir paket halinde taksitlendirilebilir. İndirimli statüsünde olan misafirlerimiz bu bedeli indirimli öderler.

Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.

Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olmaktadır. Kısa Turlarımızda Rotasyon uygulanmaz. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez.

Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

Uçaklı Turlarımızda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal Sigortaları Uçak ulaşımını kapsamaz.

Uçaklı Turlarımızda kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.

(Uçaklı tur programlarında 'ekonomik sınıf' kullanılmaktadır.)

 

Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar CNV Turizm’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda CNV Turizm misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür. Asgari Katılımcı Sayısı 25 Kişidir.

VİZE BİLGİ

İPTAL ŞARTLARI

Kapadokya Turu Hakkındaki DüşüncelerinizDoğrulama Kodu:

Tur Bilgileri

Hareket Noktaları
Ulaşım
Otobüsle Ulaşım
Geceleme
2 Gece 3 Gün
Konaklama
Yarım Pansiyon Konaklama
Çıkış Tarihleri
31 Ekim

Gezilecek Yerler