BAŞTAN BAŞA UKRAYNA VİZESİZ ATLAS GLOBAL İLE 7 GECE

Rezervasyon

Fiyatlar

Fotoğraflar

SONBAHAR & KIŞ DÖNEMİ

BAŞTAN BAŞA UKRAYNA

                                           ***  VİZESİZ ***

Atlas Global Tarifeli Seferi ile

*** Sabah Gidiş / Akşam Dönüş ***

Kharkov – Dnipro(1) – Krivoy Rog – Nikolaev – Odessa (2)

 Kiev (2) – Lviv (2)

 

30 Eylül & 07, 14, 21, 28 Ekim 2017 Hareket... 7 Gece

1. Gün: KHARKOV–DNIPRO

Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Atlas Global Havayollarının KK 7851 sefer sayılı uçuşu ile 10.10’da Kharkov’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 12.20’de Kharkov’a varışımıza istinaden alanda bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik Kharkov şehir turumuz için hareket ediyoruz. Forest Park/Glory Memorial Aniti, Shevchenko Monument (Anıtı), Uspensky Cathedral (Kharkov’un En Yuksek Binasi 89.5m), Pokrovsky Cathedral (Kharkov’un en eski yapisi 1689), Avrupa’nın en büyük meydanı Svobody (Özgürlük) Meydanı, Mirror Stream Fountain, Gorky Park turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi Dnipro’ya haraket ediyoruz. Varışımızda yapacağımız şehir turumuzda; şehrin en büyük caddesi Karl Marks Bulvarından başlıyoruz. 17.yy’da Kraliçe Caterina’nın şehrin kurulması emrini verdiği Sobornaya Meydanı ve şehrin ilk binası Preobrajenskiy Soboru ile Ukrayna’nın en eski ve büyük parkı olan Shevchenko parkı, muhteşem manzarası ile Dnipro nehri üzerinde bulunan Monastyskiy adası, Lenin sahil yolu ve üzerinde bulunan Slavy anıtı göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otelemize transfer. Geceleme otelimizde.


2. Gün: DNIPRO – KRIVOY ROG – NIKOLAEV – ODESSA

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Özel aracımız ile Odessa’ ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde ilk durağımız Dnipro bölgesinin idari merkezi olarak kabul edilen, tarih boyunca Ukrayna için önemli ticaret merkezi olmuş Krivoy Rog. Burada vereceğimiz öğle yemeği molamızın ardından, yolculuğumuzun ikinci durağı Dnyeper nehrinin kıyısında, adını aldığı bölgenin başkenti olan Nikolaev kentine geçiyoruz. Varışımızda yapacağımız şehir turu esnasında St. Josep kilisesi, Virgin Mary katedrali, Gemicilik müzesi görülecek yerler arasındadır. Ardından Ukrayna’nın eğlence başkenti Odessa’ya hareket ediyoruz. 1800’lü yıllarda, St. Petersburg ve Moskova’dan sonra, Rusya’nın üçüncü büyük kenti haline gelmiş bu güzel şehir, Günümüzde Karadeniz’in İbiza’sı olarak adlandırılan ve Ukrayna’nın üçüncü büyük kenti olma özelliğine sahiptir. Varışımıza istinaden panaromik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turu esnasında Odessa Opera Binası, Çariçe 2. Katerina Anıtı, dünyaca ünlü Potemkin Merdivenleri’nin yanısıra, eşsiz mimari örneklerini göreceğiz. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.             


3. Gün: ODESSA

Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Katakomp turu’’ (30Euro). Katakomp 2500 – 3000 km uzunluğundaki şehir altına kurulmuş tüneller, tarih boyunca farklı amaçlara hizmet etmişler, 18. ve 19.yylarda köle ticareti ve hapishaneleri olarak kullanılırken, İkinci Dünya Savaşı sırasında, Nazilerin işgalinden saklanan direnişçilere sığınak olmuştur. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Akkerman Kalesi ve Shabo Konyak üretim fabrikası turu’’ (60 Euro). Tarihi Akkerman Kalesi Ukrayna’nın güneybatısında, Dinyester Nehri’nin Karadenize ulaştığı noktada oluşan haliçde yer alan kale 1484'de, II. Bayezid döneminde Osmanlı topraklarına katılmış, 1812’de ise Bükreş Antlaşması ile Rusya İmparatorluğu'na bırakılmış. Kale ziyaretimizin ardından, en eski konyak üretim merkezi olan Shabo Konyak Fabrikasını ziyaret etmek üzere hareket ediyoruz. Konyak yapımı hakkında bilgi edinip, çeşitli konyakları tatma ve alışveriş yapma şansımız olacak. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelinizde.


4. Gün: ODESSA – KIEV

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimiz tamamlıyoruz. Bizleri bekleyen özel aracımız ile Ukrayna’nın başkenti Kiev’ e haraket ediyoruz. Varışımıza istinaden panoramik Kiev şehir turumuz ile devam ediyoruz. Vladimirskaya Caddesi, Opera Binası, Bale Binası ve Altın Kapı ile Ayasofya meydanını gördükten sonra dostluk tepesine çıkıp, fotoğraf molası vereceğiz. Tarihi Kiev silah fabrikası, parlamento binası, Mihaylovski Meydanı ve Kilisesi, Knyagine Olga Heykeli ve Andrevski yokuşu turumuzun devamında göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelinizde.


5. Gün: KIEV

Kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Pecarska Lavra Manastırı, Mikrominyatür ve Savaş Müzesi turu’’ (45Euro). Kapladığı 27 dönüm arazi ile Sovyetler Birliği zamanındaki en büyük manastırlardan biri olan Pecarska Lavra’nın kuruluşu 19.yyın ortalarına dayanmaktadır. İçerisinde 12 adeti yeryüzünde taş yapı, 6 tanesi ise yer altında mağara olmak üzere toplam 18 adet kilise bulunmaktadır. Manastırın içerisinde bulunan, ziyaret noktalarımızdan bir diğeri ise mikro minyatür müzesi. Mikro ebatlarda yapılmış eserleri, özel büyüteçlerle gözlemleme imkanı bulacağımız gezimizin ardından 2. Dünya savaşı zaferi anısına yapılmış olan, Savaş Müzesi’ni keşfe çıkıyoruz. Savaşa dair hertürlü uçak, tank, roket gibi mühimmatın sergilendiği müzedeki gezimiz bizleri zamanda yolculuğa çıkartacak. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Tekne Turu, Kiev Metrosu ve Akşam Yemeği turu’’ (45 Euro). Turumuz esnasında önce rehberimiz eşliğinde Kiev metrosuna iniyoruz. Sonrasında Dinipro Nehri üzerinde yapacağımız tekne turu esnasında şehri ışıklar altında farklı bir perspektif açıdan görme olanağı buluyoruz. Turumuzun ardından, bölgeye özgü yemekleri tadacağımız akşam yemeğimizi almak üzere restaurantımıza geçiyoruz. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.


6. Gün: KIEV – LVIV

Kahvaltının ardından Hürrem Sultan’ın Roxselena olarak Doğduğu Ukraynaca “Lion” anlamına gelen aslan şehir Lviv’e doğru hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yapacak olduğumuz panaromik Lviv şehir tanıtım turumuz için hareket ediyoruz. II. Dünya Savaşı’ndan hasar almadan kurtulabilmiş ender şehirlerden birisi olan Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile tarihi şehir merkezi UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne girmiştir. Özgürlük ve Pazar meydanları, Devlet Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Poltava Nehri, Latin-gotik katedrali, Golden Rose Sinagogu ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu bitimi otelimize transfer ve geceleme otelimizde.


7. Gün: LVIV

Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Altın Nal Şatoları Turu’’ (Öğle yemekli 55 Euro) veya ekstra olarak düzenlenecek ‘’Osmanlı’nın izinde Karpatlar ve Hürrem Sultan turu’’ (Öğle yemekli 60 Euro). Altın Nal Şatoları Turunda orjinal halleri günümüze kadar korunmuş, biribirinden etkiliyeci şatolarda adeta geçmişe bir yolculuk yapacağız. İlk durağımız Zolochev şatosunu; 1634’ den günümüze kadar gelen, restore edilerek korunmuş ve turizme kazandırılmış olan kale, eski dönemlerde yapılan işkence izlerinden, ünlü tapınak şövalyelerinin izlerine kadar bir çok tarihi dokuyu arındırmaktadır. Mimari güzelliği kadar hüzün dolu hikayesi ile bizleri etkileyecek olan Zolochev kalesi ziyaretinin ardından, ikinci durağımız Podgoretski Şatosu. Zolochev Kalesi’nden bir yıl sonra 1635’de inşaası tamamlanan şato bir saray kadar görkemli olması ile adından bahsetirir. 3 Silahşörler filminin çekimlerine de ev sahipliği yapmış olan şatonun surları kendi dönemine ait bir çok eseri bünyesinde barındırmaktadır. Ardından son ziyaret noktamız olan Olesko Şatosuna geçiyoruz. 18. yüzyıldan kalma, mimarisi ile ünlü anıt olarak günümüze kendisini taşımayı başarmış ender görülür güzellikte tarihi bir Şato olan Olesko’nun ilk kuruluş amacı bölge savunması için olsa da 20. yüzyılın ikinci yarısından sonra Kraliyet Ailelerinin Rezidansı olarak hizmet vermiştir. Osmanlı’nın izinde Karpatlar ve Hürrem Sultan turunda ise Osmanlı’nın bölgedeki geçmişini irdelemek üzere, ilk olarak Kanuni Sultan Süleyman’ın karısı Hürrem Sultan’ın doğum yeri olan, Lviv’in 60 km dışındaki Rohatyn Bölgesi’ni ziyaret edeceğiz. Unesco Dünya Mirasları Listesi’nde bulunan ve rahipliğini Hürrem Sultan’ın babasının yaptığı 1598 yılında inşaa edilmiş Kutsal Kiliseyi ziyaret edip, şehir merkezinde konumlanmış olan Roxana (Hürrem Sultan) heykelini gördükten sonra, Ivano-Frankivsk Bölgesi’ne geçiyoruz. Kuruluşundan 300 yıl sonra ünlü ukraynalı yazar Ivan Franko’nun adına ismi değiştirilen şehirde Potocki Kalesi, Tanrının yükselişini simgeleyen katolik kilisesi, ermeni kilisesi, Nezalezhnosti Caddesi, belediye binası göreceğimiz başlıca yerler arasındadır. Karpatların başkenti olarak bilinen bölgede yapacağımız büyüleyici gezinin ardından otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. Geceleme otelinizde.


8. Gün: LVIV-İZMİR

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Çikolata, Kahve Fabrikası ve Eczacılık Müzesi turu’’ (30 Euro). Çikolata ve kahve üretim aşamalarını öğrenip, tadına bakma imkanımızın olacağı gezimizin ardından, eczacılık müzesinde; ilaç sektörünün geçmişten bugüne tarihi gelişimi ve üretimi ile ilgili bir çok bilgi öğreneceğiz. Turumuzun bitimi otelimize transfer. Rehberinizin bildireceği transfer saatine kadar serbest zaman ardından havalimanına transfer. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Atlas Global Hava Yolları’nın KK 7870 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.10’da Türkiye'ye hareket ediyoruz. Yerel saat ile 20.20’de varış ve turumuzun sonu.


Dahil Olan Hizmetler

— Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,

— Seyahat Sağlık Sigortası (10 Euro),

— Yurt dışı çıkış harcı bedeli (15 TL),

— Müze ve ören yerleri girişleri,

 

— Rehber ve şoför tipleri.

Dahil Olan Hizmetler

— Atlas Global Hava Yolları ile İstanbul (IST) – Kharkov (HRK) – Lviv (LWO) – İstanbul (IST) parkurunda ikram dahil uçak bileti,

— Havalimanı vergileri,

— Belirtilen kategori otellerde seçilecek kategori otelde 7 gece konaklama,

— Alan/otel/alan transferleri,

— Panoramik olarak gerçekleştirilecek Dnipro, Nikolaev, Lviv, Kiev, Odessa, şehir turları

— Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri

 

— TURSAB Zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
04.11.2017 3* Ve 4* Tüm Oteller419.00 €569.00 € -0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 419.00 €
-Taksitler »
11.11.2017 3* Ve 4* Tüm Oteller369.00 €519.00 € -0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 369.00 €
-Taksitler »
18.11.2017 3* Ve 4* Tüm Oteller369.00 €519.00 € -0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 369.00 €
-Taksitler »

TUR NOTLARI

***Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.

***Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Flyexpress sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

***Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

 

*** Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.

VİZE BİLGİ

***T.C vatandaşları için vize uygulaması bulunmamaktadır. Yolcunun seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile seyahat edebilir.

***T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimiz için de yukarıdaki 6 ay şartı aynı şekilde geçerlidir.

*** Yeni Çipli TC Kimlik Kartı ile Ukrayna’ya Pasaportsuz seyahat imkanı bulunmaktadır.

*** 24.11.2015 Tarihi itibari ile eski pasaportlar (Lacivert Pasaport) ile yurt dışına çıkış yapılamamaktadır. Eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

***Pasaport ve Tur evraklarınızın tam olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Fly Express sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

***Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

***18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Fly Express, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Fly Express, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 

İPTAL ŞARTLARI

BAŞTAN BAŞA UKRAYNA VİZESİZ ATLAS GLOBAL İLE 7 GECE Hakkındaki DüşüncelerinizDoğrulama Kodu:

Tur Bilgileri

Hareket Noktaları
Ulaşım
Geceleme
Konaklama
Çıkış Tarihleri
04, 11, 18 Kasım

Gezilecek Yerler