BAŞTAN BAŞA KARADENİZ TURU BATUMLU

 • 5 GECE / 7 GÜN
 • SİNOP/SAMSUN/ORDU/TRABZON/RİZE/ARTVİN/BATUM
 • CNV TURİZM ACENTA ÖNÜ
'den itibaren

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk Yaşı
2.Çocuk Yaşı
a
BAŞTAN BAŞA KARADENİZ TURU BATUMLU Hakkında Genel Bilgiler

NOT: Türkiye ile Gürcistan devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum'a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. Ailesi ile birlikte (anne ve babanın aynı anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum'a geçişleri için noterden onaylı Muvafakatname almaları gerekmektedir. Bebekler, çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur. Kimlikler yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir. 16 TL olan çıkış ücreti misafir tarafından ödenir.

 

GENEL ŞARTLAR

• Hareket saatinden en az yarım saat önce belirtilen buluşma yerinde olmanız gerekmektedir.

• Ulaşım ve rehber iletişim bilgileri tur hareketinden 48 saat önce iletilecektir.

• Rehberleriniz gerekli gördüğü takdirde ekstra turların günlerinde ve güzergahlarında değişiklik yapabilirler. Yeterli kişi sayısı oluşmadığı takdirde ekstra turlarda fiyat değişikliği olabilir ya da turlar gerçekleştirilmeyebilir.

• Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

• Otobüslü turlarda katılan kişi sayısına göre lüks sınıf midibüs ve minibüsler kullanılabilir.

• Programda belirtilen oteller müsaitliğe bağlı olarak aynı kategoride farklı otellerle değiştirilebilir.

• Otobüslü turlarda oturma düzeni rezervasyon sırasına göre yapılmakta olup koltuk sözü verilemez.

1. Gün:

Sevgili konuklar; belirlenen yerlerden sizleri aracımıza alarak gece yolculuğumuza başlıyoruz.


2. Gün: 2.Gün: Sinop - Hamsilos Koyu - Sinop Limanı - Sinop Kalesi - Tarihi Cezaevi - Kotra Atölyesi - Gerze - Bafra - Samsun - Atatürk Anıtı - Bandırma Vapuru - Gazi Müzesi - Cumhuriyet Meydanı

Otobüs içi ikramlar eşliğinde keyifli bir gece yolculuğu yapıyoruz. Sabah erken saatlerde vereceğimiz kahvaltı molasının ardından turumuzun ilk gezi noktası olan Sinop’a ulaşıyoruz. Yurdumuzun en kuzey noktasını teşkil eden bu güzel şehrimizde; ilk olarak Hamsilos Koyu’na gidiyoruz. Dalgaların, kara parçasını aşındırması suretiyle bir nehir gibi içeri girmesiyle oluşan ve adeta bir fiyordu andıran bu muhteşem manzarayla güne başlamak sizlere çok iyi gelecek.

Turumuzun ilk fotoğraflarını çekip, ilk konum paylaşımlarımızı yaptıktan sonra Sinop şehir merkezine ulaşıyoruz. Sinop’ta ilk olarak Büyük İskender’e “Gölge etme, başka ihsan istemem” sözüyle tanınan, ünlü Filozof Diyojen’in Heykeli bizleri karşılıyor. Ardından yapacağımız Tarihi Sinop Cezaevi gezimizde, hem tarihin hüzünlü sayfalarına tanıklık edeceğiz hem de ilginç hikayeleri rehberimizden dinleyeceğiz. Pek çok ünlü ismi misafir eden Tarihi Cezaevi gezisinin ardından ise, bir Selçuklu eseri olan Aleaddin Camii’ni ve Hükümet Konağı’nı panoramik olarak görüp Sinop Limanı’na ulaşacağız. Burada gerçekleştireceğimiz; Sinop Kalesi, Sinop Limanı, Kotra Atölyesi gezilerimizin ardından öğle yemeğimizi almak üzere restoranımıza geçiyoruz.

Öğle yemeğinde meşhur Sinop Mantısı’nın ve Nokul’un tadına baktıktan sonra Gerze, Bafra ve Yakakent üzerinden, bir milletin kurtuluş hikayesini başlatan Samsun’a ulaşıyoruz. Karadeniz’in en büyük kenti konumundaki Samsun’da Atatürk’ün Samsun’a ilk geldiğinde karaya ayak bastığı yerde bulunan İlk Adım Anıtı, ilk gezi noktamız olacak. Ardından, ilk olarak 1902’de Mantika Palas Oteli olarak yapılan fakat daha sonra Atatürk’e armağan edilen Atatürk Evi (Gazi Müzesi), Cumhuriyet Meydanı, Heinrich Krippel’in yaptığı pek çok Atatürk Anıtlarından birisi olan Atatürk Anıtı ve Bandırma Vapuru başlıca gezi noktalarımız olacak. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını Samsun’a ulaştıran geminin, aslına uygun şekil ve ölçülerde olarak yapılmış maketi olan bu gemide, balmumu heykeller, en çok dikkatinizi çekecek kısım olacak. Samsun gezilerimizi de tamamladıktan sonra otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Güzergah üzerindeki uygun bir tesiste ekstra olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Sinop Örnek Mantı (Meşhur Sinop Mantısı, Nokul vb.)

Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelimizde alınacaktır.

Konaklama:  Grand Amissos Otel, Konaks Otel, Balıktaşı Otel, Dedeevi Otel, Amazon Aretias Otel vb.


3. Gün: Ordu - Teleferik Park - Boztepe - Giresun - Keşap - Tirebolu - Torul - Zigana Dağı - Zigana Geçidi - Hamsiköy - Maçka - Altındere Vadisi - Sümela Manastırı - Kaya Kilise - Ayazma

Sevgili Konuklar, sabah erken saatlerde yeni güne merhaba diyor ve otelimizde açık büfe sabah kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrasında otelden ayrılarak, Ordu’ya ulaşıyoruz. Fidangör Caddesi ve Boztepe’si ile meşhur Ordu’da sizleri Teleferik Park’ta serbest bırakıyoruz. Bu vakitte dileyen misafirlerimiz Fidangör Caddesi’nde gezebilir, dileyenler sahilde yürüyüş yapabilir, dileyenler ise rehberimizin refakatinde Boztepe’ye çıkabilirler. Boztepe’ye çıkacak misafirlerimizin göreceği manzara ise tek kelimeyle inanılmaz. Samsun’dan Trabzon’a kadar bütün sahili ayaklarınızın altına alacağınız ve engin denizi iliklerinize kadar hissedeceğiniz bu manzarayı kesinlikle fotoğraflamalı ve sosyal medyada paylaşmalısınız.

Ordu gezilerimizin ardından doğuya doğru seyahatimizi sürdürüyor ve Giresun’a ulaşıyoruz. İsmini antik çağdaki Kerasus’tan (Kiraz) alan bu şirin ilimizde ise, Fındık alışverişimizi yapacağımız merkezimize gidiyoruz.

Fındıkla ilgili bilgileri alıp alışverişimizi yaptıktan sonra, Keşap ve Tirebolu üzerinden Trabzon’a ulaşıyoruz. Akçaabat’ta alacağımız öğle yemeğinde meşhur Akçaabat Köftesi’nin tadına bakacağız. Yemek sonrasında ise Zigana Dağı’na tırmanmaya başlıyoruz.

Gümüşhane-Trabzon il sınırını teşkil eden Zigana Geçidi’nden geçerek, ismini Arapça “Hamse” kelimesinden alan Hamsiköy’e ulaşıyoruz. Hamsiköy’de meşhur Hamsiköy Sütlacı’nın tadına baktıktan sonra, güzergahımızı taşlı yollarıyla ünlü olan Maçka’ya ulaşıyoruz. Maçka’yı geçer geçmez ise önce Coşandere, ardından da Altındere Vadisi’ne giriş yapacağız. Bu muhteşem vadilerden geçerken gözlerinizi doğanın binlerce renginden alamayacaksınız.

Günümüzün son gezi noktası ise dillere destan Sümela Manastırı olacak. Karadağ’ın eteklerine kayaların oyulmasıyla yapılan ve neden buraya yapıldığı ile ilgili çok çeşitli efsanelerin anlatıldığı Sümela Manastırı’nda; Rahip Odaları, Mutfak, Kaya Oyma Kilise, Kaya Freskleri, Su Kemerleri ve Ayazma başlıca gezi noktalarımız olacak. Sümela gezimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. (Sümela Manastırı, restorasyon çalışmaları nedeniyle 2015 yıl sonu itibariyle ziyarete kapatılmıştır. Bakanlıktan yapılan açıklama, Sümela Manastırı’nın Mayıs 2019’da yeniden ziyarete açılacağı yönündedir. Ancak tur tarihinde Sümela Manastırı henüz açılmamışsa, sadece Altındere Vadisi içerisinden manastırın fotoğrafı alınacaktır.)

Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dahil olarak otelimizde ve açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Akçaabat’ta Ekstra Olarak Alınacaktır. (Akçaabat Köftesi, Kaygana, Turşu Kavurma, Tatlı vb.)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

Konaklama: Büyük Sümela Otel, Zigana Gümüşkayak Otel, Zitaş Yaylakent, Arsen Otel vb.


4. Gün: Trabzon - Ayasofya - Atatürk Köşkü - Sürmene - Memiş Ağa Konağı - Bıçak Atölyesi - Rize - Rize Kalesi - Fırtına Vadisi - Ayder Yaylası - Zilkale - Palovit Şelalesi - Ortan Köyü - Çinçiva - Çat Vadisi

Sevgili Konuklar, sabah erken saatlerde yeni güne merhaba diyor ve otelimizde açık büfe sabah kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrasında otelden ayrılarak, Karadeniz’in en gelişmiş ve en önemli şehri olan Trabzon’a ulaşıyoruz. Trabzon’da ilk olarak, kente tepeden bakan bir konumda, Soğuksu’da bulunan Atatürk Köşkü’nü gezerek başlıyoruz. Son yüzyılın en önemli eserlerinden olan bu köşk, 1890 senesinde zengin bir Rum olan Konstantin Kabayanidis tarafından inşa ettirilmiştir. Atatürk’ün hayatı boyunca üç kez ziyaret ettiği, Dersim İsyanı’nın bastırılması planını yaptığı ve son olarak vasiyetini yazdığı bu muhteşem yapı, çam ormanlarıyla kaplı çevresi ve muhteşem güzellikteki çiçeklerle süslü bahçesiyle de misafirlerinin ilgisini çekmektedir.

Atatürk Köşkü gezimizin ardından ise ismiyle ilgi çeken Tanjant Yolu’ndan geçerek, Ayasoyfa Camii’ne ulaşıyoruz. 1238 yılında Kommenos Krallığı tarafından kilise olarak inşa ettirilen bu muhteşem yapı, zaman içerisinde Cami, Kilise, Cephanelik ve Sığınma Alanı olarak da kullanılmıştır. (Ayasofya’nın iç mekanındaki restorasyon çalışmaları nedeniyle içeri girilememektedir.) Tevrat’tan sahnelerin de yer aldığı bu muhteşem yapıyla ilgili bilgileri rehberimizden dinledikten sonra Trabzon’a has el sanatlarından olan Kazaziye ve Gümüş Telkari Sanatı’nı tanımak üzere bir Gümüş Atölyesi’ne gidiyoruz. Burada Kazaziye ve Telkari hakkında bilgi alıp, alışverişimizi yaptıktan sonra Rize’ye doğru yöneliyoruz.

Rize’ye varmadan önce Sürmene’ye ulaşıyor ve Osmanlı’nın izlerini halen daha taşıyan bu şirin sahil kasabasında meşhur Sürmene Bıçaklarını alabileceğimiz Bıçak Atölyesi’ne ulaşıyoruz. Sürmene Dövme Bıçakları hakkında bilgi alıp alışverişimizi tamamladıktan sonra yine Sürmene’de bulunan Memişağa Konağı’na ulaşıyoruz. Eskilerin Kastelli Konağı olarak da adlandırdığı bu muhteşem konak sosyal medya hesaplarınızdaki yerini muhakkak alacaktır. Dileyen konuklarımız buradan bal, tereyağ gibi yöresel ürünlerden satın alabilirler.

Sürmene gezilerimizin ardından ise Rize’ye ulaşıyoruz. Burada ilk olarak kenti kuşbakışı görebileceğimiz iki noktadan birisi olan Rize Kalesi ya da Ziraat Çay Bahçesi’nden herhangi birine çıkıyoruz. Çoğu gerçek olaylardan alıntı olan ve birbirinden komik fıkraları dinlerken siz de kendinizi gülerken bulacaksınız. Rize’de vereceğimiz serbest vakitte kenti doyasıya yaşayıp, yöre halkıyla sıcak sohbetlere dalabilirsiniz.

Rize gezimizin ardından ise dünyanın en yeşil noktası olarak bilinen Fırtına Vadisi’ne giriş yapıyoruz. Yeşilin bin bir tonunu bulabileceğiniz muhteşem bir ekosistem olan Fırtına Vadisi, 2500 çeşit endemik bitkiye de ev sahipliği yapmaktadır. Fırtına Vadisi’nde ilk olarak öğle yemeği molası veriyoruz. Fırtına Deresi kenarında alacağımız, yöresel ağırlıklı öğle yemeğimizin ardından farklı seçeneklerdeki tur programları için tercihi sizlere bırakıyoruz.

1.Seçenek: Zilkale, Çat Vadisi ve Palovit Şelalesi Turu: Fırtına Vadisi kenarından bineceğimiz minibüslerimiz ile başlayacak turumuz, Fırtına Deresi’ni oluşturan iki koldan birisi olan Çat Deresi güzergahıyla yol alacaktır. Giderken muhteşem manzaranın keyfini çıkarmanız için hiç durmadan Palovit Şelalesi’ne ulaşacağız. Yüksek debisi ile hayranlık uyandıran bu şelalede fotoğraflarımızı aldıktan sonra muhteşem konumu ve manzarasıyla Zilkale’ye ulaşıyoruz. Dere’den 100 metre, denizden ise 750 metre yükseklikte bulunan bu haberleşme kalesi, Zir Kale (Kale-i Zir) ve Kız Kalesi ile de önemli bir görevi üstlenmiştir. Burada rehberimizden alacağımız bilgilerin ardından eski adıyla Çinçiva, yeni adıyla Şenyuva Köyü’ne ulaşıyoruz. Sevdaluk dizisinin de çekildiği bu güzel köyde vereceğimiz çay molasının ardından yine, sosyal medya hesaplarının olmazsa olmazı taş kemerli köprülerden birinde fotoğraf molası vereceğiz. Son olarak tarihi konaklarıyla ünlü Ortan Köyü’nde vereceğimiz molanın ardından turumuzu tamamlıyoruz.

 

2.Seçenek: Fırtına Vadisi’nde Rafting ve Zipline Turu: Fırtına Vadisi üzerinde gerçekleştirilebilen 2 aktiviteye de katılabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz hafif zorluktaki bir parkurda Rafting yapabilirler. Dileyenler ise bir başka ilginç macera olan Zipline Eğlencesi’ne katılarak Fırtına Deresi’nin karşısına geçebilirler.

Alternatifli tur programlarımızı gerçekleştirdikten sonra Fırtına Vadisi’nin kenarında yolculuğumuza devam edip, Altın Ayı Ödüllü Bal Filminin de çekildiği Çamlıhemşin’e ulaşıyoruz. Buradan Fırtına Deresi’ni oluşturan diğer kol olan Hala Deresi’ni takip ederek, Karadeniz’in en özel noktalarından olan Ayder Yaylası’na ulaşıyoruz. Yol üzerinde Mikron Köprüsü’nde fotoğraf molası vereceğiz. Ayder Yaylası’na ulaştığımızda otobüsümüz sizleri en son yerleşim noktası olan Kalegon Mevkisi’ne kadar çıkaracaktır. Ardından güzel bir yayla yürüyüşü sizleri bekliyor olacak. Bu yürüyüş sırasında Kaçkar Dağları ve Gelindüveni Şelalesi manzaraları bize eşlik edecek. Ayder Yaylası’nda vereceğimiz serbest vaktin sonrasında otelimize yerleşiyoruz.

Zilkale, Çat Vadisi ve Palovit Şelalesi Turu: 50 TL

Fırtına Vadisi’nde Rafting Turu: 70 TL

Fırtına Vadisi’nde Zipline Turu: 20 TL

Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dahil olarak otelimizde ve açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: akasya alabalık restaurant

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

Konaklama: Hilaz Otel .Hanedan Otel, Vadi Otel, Livadi Otel, Green Suada Otel, Patulya Otel vb.


5. Gün: 5.Gün: Batum - Gonio Kalesi - Boulvart - Avrupa Meydanı - Küçük Botanik Park - Alfabe Kulesi - Tiyatro Binası - Medea Heykeli - Poseidon Anıtı - Meryem Ana Katedrali - Piazza Meydanı - Borçka Karagöl

Sevgili Konuklar - sabah erken saatlerde yeni güne merhaba diyor ve otelimizde açık büfe sabah kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrasında otelden ayrılarak - aynı turda farklı bir ülke görme şansımızı kullanıyor ve Gürcistan’ın Adjara Eyaleti Başkenti Batum’a hareket ediyoruz. Sarp Sınır Kapısı’ndan rehberimizin uyarılarını dikkate alarak - nüfus cüzdanımızla geçişi sağlıyor ve Batum turumuza başlıyoruz. Hristiyanlık inancının önemli isimlerinden olan ve İncil yazarı St. Matta’nın mezarının da içinde olduğuna inanılan Gonio (Apsaros) Kalesi’ni panoramik olarak görerek - Çoruh Nehri’nin deniz döküldüğü noktaya ulaşıyoruz.

Ardından Gonio Köprüsü’nden geçerek Batum Şehir Merkezi’ne ulaşıyoruz. Burada gezeceğimiz başlıca noktalar; yepyeni görüntüsüyle Avrupa Meydanı - muhteşem sahiliyle Boulvart - İzmir’den esinlenen Saat Kulesi - ilginç yapısıyla Alfabe Kulesi - bin bir çeşit bitkisiyle Küçük Botanik Park - ilginç hikayesiyle Medea Heykeli - Poseidon Anıtı - Tiyatro Binası - tüm ihtişamı ile Meryem Ana Katedrali - Ermeni Kilisesi - Ortodoks Kilisesi - Avrupai tarzı ile Piazza Meydanı ve Batum Limanı olacaktır.

Batum gezilerimizin ardından yöresel Gürcü şaraplarından tatmanız ve alışveriş yapmanız için serbest vakit vereceğiz. Öğle yemeğimizi de Batum’da aldıktan sonra - Sarp Sınır Kapısı’ndan çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve ülkemize geri dönüyoruz. Free Shop’ta yapacağınız alışverişlerden sonra otobüsümüzle buluşup - yeryüzünün cenneti Borçka Karagöl’e gitmek üzere yola koyuluyoruz. Hopa’dan geçip Borçka’ya ulaştığımızda Klaskur Deresi kenarında minibüslerimize transfer oluyoruz. Minibüsler ile ulaşacağımız Borçka Karagöl ise adeta cennetten bir köşe. Burada vereceğimiz serbest vakitte - göl kenarında dilediğiniz gibi gezinti yapıp - muhteşem doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Gezilerimizin ardından otelimize yerleşiyoruz.

Alternatif Gezi: Herhangi bir sebepten ötürü - Batum’a geçemeyen ya da geçmek istemeyen misafirlerimiz - arzu ettikleri takdirde - Ekstra Arhavi Mençuna Şelalesi turumuza katılabilirler. Arhavi’den bineceğimiz minibüsümüz Çiftekemer Köprüsü’nden geçerek ilk olarak Küçükköy’e ulaşacaktır. Burada minibüslerimizden inerek - salma köprüden karşıya geçip çok keyifli bir yürüyüşe başlayacağız. Yaklaşık 30 dakika sürecek yolculuğumuzda botanik parkına benzeyen ağaçların arasından geçeceğiz. Yine aynı rota üzerinde çay bahçelerinin arasından geçecek ve isterseniz çay kesimi etkinliğimize katılabileceksiniz. Yöre dilindeki anlamı “Ulaşılamaz” olan Mençuna Şelalesi’ne vardığımızda göreceğimiz manzara ise tek kelimeyle harika olacak. Bu muhteşem turun ardından Arhavi’ye geri dönerek grubumuzla ve otobüsümüzle buluşuyoruz.

Arhavi Mençuna Şelalesi Turu: 50 tl

Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dahil olarak otelimizde ve açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Batum’da Ekstra Olarak Alınacaktır. (Haçapuri - Batum Mantısı - Armut Suyu vb.)

Konaklama: Terzioğlu Otel - Grand Artvin Otel - Marinam Otel - Sarp Otel - Peronti Otel -


6. Gün: Rize Bezi Atölyesi - Uzungöl - Of - Çaykara - Lustra ve Karaster Yaylaları - Çay Fabrikası

Sevgili Konuklar - sabah erken saatlerde yeni güne merhaba diyor ve otelimizde açık büfe sabah kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrasında otelden ayrılarak - yeniden Rize’ye ulaşıyoruz. Rize’nin en önemli el sanatlarından olan Rize Bezi’ni tanıyacağımız Rize Bezi Atölyesi’ne gidiyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz alışverişlerini yaptıktan sonra - Karadeniz’in bir diğer simgesi olan Uzungöl’e doğru yol almaya başlıyoruz. Of ve Çaykara’dan geçerek Solaklı Deresi’ni takip edip Uzungöl’e ulaşıyoruz. Yıllarca takvimlerin sayfalarını süsleyen Uzungöl’e sizler de hayran kalacaksınız.

Uzungöl’de vereceğimiz serbest vaktin sonrasında dileyen misafirlerimizle Yüksek Kaçkar Yaylaları turumuzu gerçekleştireceğiz. Bu program kapsamında göreceğimiz Lustra - Karaster ve Yaylaönü Yaylaları hem kendi özellikleriyle hem de Uzungöl’e dair sunacakları manzaralarıyla sizleri büyüleyecektir. Bu yolculuk sırasında hem birçok yayla görecek hem de bolca sosyal medyalık fotoğraf çekme şansına sahip olacaksınız. Havanın sisli olması durumunda güney yaylalarından Demirkapı ve Haldizen Yaylaları gezilecektir.

Uzungöl gezilerimizi tamamladıktan sonra - tekrar batıya doğru yöneliyor ve Sürmene’ye ulaşıyoruz. Burada gireceğimiz çay fabrikasında - çayın dalından koparılıp sofralarımıza gelene dek geçirdiği evreleri öğreneceğiz. Çay demlemenin en doğru yöntemini de buradaki gıda mühendisi arkadaşımızdan öğrendikten sonra gezilerimizi tamamlıyor ve otelimize yerleşiyoruz.

Yüksek Kaçkar Yaylaları Turu: 40 TL

Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dahil olarak otelimizde ve açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Sürmene’de Ekstra Olarak Alınacaktır. (Saç Kavurma - Kuymak - Lahana Sarması vb.)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

Konaklama: Vakfıkebir Ramada - Giresun Ramada - Hüseyin Otel - Balıktaşı Otel - Anemon Otel - Avcı Otel - Bal Otel vb.


7. Gün: Perşembe Yaylası - Erler Meydanı - Menderesler - Amasya - 2. Beyazıt Külliyesi - Saat Kulesi - Cumbalı Evler - Yeşilırmak - Burma Minareli Cami - Tarihi Konaklar - İZMİR

Sevgili Konuklar - sabah erken saatlerde yeni güne merhaba diyor ve otelimizde açık büfe sabah kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrasında otelden ayrılarak Amasya’ya ulaşıyoruz. Amasya’da alacağımız öğle yemeği sonrasında Amasya’yı gezmeye başlıyoruz. Amasya’da Yeşilırmak kıyısında vereceğimiz molada 2. Beyazıt Külliyesi - Cumbalı Tarihi Konaklar - Saat Kulesi ve Burma Minareli Cami göreceğimiz başlıca yapıtlar olacak. Gezilerimizin ardından turumuzu tamamlıyor ve dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam geç saatlerde - sizleri aldığımız noktalara bırakıyor ve bir başka organizasyonda yeniden görüşmek üzere hoşça kalın diyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dahil olarak otelimizde ve açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Amasya’da ekstra olarak alınacaktır. (Toyga Çorbası - Keşkek - Buğday Aşı vb.)

Akşam Yemeği: Güzergah üzerindeki uygun bir tesiste ekstra olarak alınacaktır.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks araçlar ile ulaşım
 • Araç içi ikramlar
 • Otellerde 5 gece yarım pansiyon konaklama
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Açık büfe 5 sabah kahvaltısı
 • Açık büfe veya set menü 5 akşam yemeği
 • Ekstra olarak belirtilmeyen minibüs transferleri
 • TÜRSAB zorunlu mesleki sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Tüm özel harcamalar
 • Ekstra olarak belirtilen tüm organizasyonlar
 • Müze girişleri
Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

BAŞTAN BAŞA KARADENİZ TURU BATUMLU Hakkındaki görüşleriniz
Tatil Rezervasyonu
Otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat sistemi!
En Ucuz Tatil Fırsatları
Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz.
Online Otel Rezervasyonu
Otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen seyahat sistemi olmaktan gurur duyuyoruz.
Tur Seçenekleri
Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra Antalya otelleri, kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.