RÜYA GİBİ GAP TURU

 • 7 gün 5 gece
 • Adana - Taşköprü - Sabancı Cami - Antakya - Asi Nehri - Harbiye - Harbiye Şelalesi - Habibi Neccar Cami - Saint Pierre Kilisesi - Gaziantep - Gaziantep - Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi - Gaziantep Kalesi - Hz. Yuşa Türbesi - Bakırcılar Çarşısı - Almacı Pazarı - Tahmis Kahvesi - Birecik - Kelaynak Kuşları - Halfeti Tekne Turu - Belesur Köyü - Balıklıgöl - Şanlıurfa Kalesi - Halil’ür Rahman - Ayn Zeliha - Tarihi Çarşı - Gümrük Han - Şanlıurfa-Harran - Hz. Eyüp Makamı - Göbeklitepe - Viranşehir -
 • CNV TURİZM ACENTA ÖNÜ
'den itibaren

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk Yaşı
2.Çocuk Yaşı
a
RÜYA GİBİ GAP TURU Hakkında Genel Bilgiler

GENEL ŞARTLAR

 •  Hareket saatinden en az yarım saat önce belirtilen buluşma yerinde olmanız gerekmektedir.
 •  Ulaşım ve rehber iletişim bilgileri tur hareketinden 48 saat önce iletilecektir.
 •  Rehberleriniz gerekli gördüğü takdirde ekstra turların günlerinde ve güzergahlarında değişiklik yapabilirler. Yeterli kişi sayısı oluşmadığı takdirde ekstra turlarda fiyat değişikliği olabilir ya da turlar gerçekleştirilmeyebilir.
 •  Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
 •  Otobüslü turlarda katılan kişi sayısına göre lüks sınıf midibüs ve minibüsler kullanılabilir.
 •  Programda belirtilen oteller müsaitliğe bağlı olarak aynı kategoride farklı otellerle değiştirilebilir.
 •  Otobüslü turlarda oturma düzeni rezervasyon sırasına göre yapılmakta olup koltuk sözü verilemez.

1. Gün: Siz değerli misafirlerimizi belirtilen durak noktalarımızdan aldıktan sonra otobüs içi ikramlarımız eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz.

Gece Yolculuğu-20:00 karşıyaka iskele önü-20:15üçkuyular petrol önü-20:30 alsancakheykel önü-20:45 e.ü.ö hareket ile manisa-afyon-konya-pozantı üzerinden adana’ya varış.


2. Gün: Adana - Taşköprü - Sabancı Cami - Antakya - Asi Nehri - Harbiye - Harbiye Şelalesi - Habibi Neccar Cami - Saint Pierre Kilisesi - Gaziantep

Siz değerli misafirlerimizi belirtilen durak noktalarımızdan aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz. Otobüs içi ikramlarımız eşliğinde Ankara - Aksaray - Pozantı güzergâhını takip ediyoruz. Yol güzergahında verilen molalarla gece yolculuğu yapıyoruz.

Çukurova yaylasının ortasında yer alan ve Seyhan Nehri’nin bereketli sularıyla beslenen şehir Adana’ya hareket ediyoruz. Adana Taşköprü’yü görüyoruz. 28.500 kişiye sağlayabildiği ibadet imkanı ile Balkanlar’ın ve Ortadoğu’nun en büyük camisi olma özelliğine sahip Sabancı Merkez Cami’ni geziyoruz. Ardından Dörtyol - İskenderun - Belen istikametinden Çan, Ezan, Hazan, Künefe, Asi Nehri, Şelaleleri farklı inanışlarda yaşam alanları olan ve son zamanlarda dizileri ile de ünlenen Antakya’ya varıyoruz.

Gurme destinasyonlarının önemli bir durak noktası olan ve son dönemlerde mutfağıyla ön plana çıkan Hatay’da Öğle yemeğimizi alıyoruz. Gezimize “Hristiyan” teriminin ortaya çıktığı ve ilk kilise olma özelliği gösteren St. Pierre Kilisesi ile başlıyoruz. Ardından Yasin Suresi’nde geçen Hz. İsa’nın 2 elçisinin mezarının olduğuna inanılan Habibi Neccar camii’ni geziyoruz. Cami avlusunda günümüzde bu mezarlar Hz.Yahya ve Hz. Yunus Türbeleri olarak ziyaret edilmektedir. Mitolojik pek çok efsaneye kaynaklık eden Antakya’da; Daphne ile Apollo’nun hikâyesine konu olan Harbiye ve Şelalelerini geziyoruz. Su sesi ve manzarada kahvemizi içtikten sonra Antakya gezimizi tamamlıyor ve Doğu’nun İncisi olarak adlandırılan Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Gaziantep’teki otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Yol üzerindeki tesislerde ekstra olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

Öğle Yemeği: Antakya’da serbest öğle yemeği. Tur ücretine dahil değildir.

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.


3. Gün: Gaziantep - Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi - Gaziantep Kalesi - Hz. Yuşa Türbesi - Bakırcılar Çarşısı - Almacı Pazarı - Tahmis Kahvesi - Birecik - Kelaynak Kuşları - Halfeti Tekne Turu - Belesur Köyü - Balıklıgöl - Şanlıurfa Kalesi - Halil’ür Rahman - Ayn Zeliha - Tarihi Çarşı - Gümrük Han - Şanlıurfa

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Gaziantep çarşılarına geçiyoruz. Dokurcum Değirmeni’nde şehit olan çocuklar anısına yapılan 14 Şehit Anıtı’nı görerek gezimize başlıyoruz. Bakırcılar Çarşısı, Hz. Musa’nın yeğeni Hz. Yuşa Türbesi, Yemeniciler Arastası ve Almacı Pazarı’nı gördükten sonra Türkmen Ağası ve Sancak Beyi Mustafa Ağa Bin Yusuf tarafından, Mevlevihane Tekkesi’ne gelir getirmesi amacıyla 1635-1638 yılları arasında yaptırılmış Tahmis Kahvesi’nde Menengiç Kahvesi içerek zamanda yolculuk yapıyoruz.

Çarşılarda vereceğimiz serbest zamanın ardından Romalı generallerin villalarının taban mozaiklerinin sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizin devamında çoğu 2000 yılında su tutmaya başlayan Birecik Barajı’nın suları altında kalan, Karagül Dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Halfeti’ye ulaşarak teknemize biniyoruz. Kral Kızı Mağarası, Rum Kale ve sonrasında Savaşan Köyü’nde Fırat’ın suları altında kalan Cami ve minaresini görüp tekrar Halfeti’ye dönüyoruz.

Otobüsümüze binip sayıları 11’e kadar düşen, sadece Fas ve Birecik’te bulunan, Mısır’da kutsal İbis kuşu olarak bilinen Kelaynak Kuşları Üretme Çiftliğinde yeryüzünde kalan son göçmen Kelaynaklar hakkında bilgi alıyoruz. Devamında Hz. İbrahim Peygamber’in doğduğu ve ateşe atıldığı, Hz. Eyüp Peygamber’in çile çektiği, Şuayip Peygamber’in İbadet ettiği Peygamberler Şehri Şanlıurfa’ya doğru devam ediyoruz. Şanlıurfa’da İbrahim peygamberin ateşe atıldığı mancınık ve gölü görüyoruz. Şanlıurfa kalesi’ni panoramik görüp fotoğrafladıktan sonra, Balıklı Göl (Halil-Ül Rahman gölü), İbrahim peygamber makamı, Ayn-ı Zeliha gölü gezilerini yapıyoruz.

Tarihi çarşıları gezip alışveriş imkanı buluyoruz. Gümrük Han’da yorgunluk kahvemizi içiyoruz Otelimize varıp kısa bir süre dinlendikten sonra dileyen konuklarımız ile Kurtuluş Savaşı’nın bize armağanı ve bölge kültürünü tanıyabileceğimiz Sıra Gecesi’ne katılıyoruz.

Sıra Gecesi: 90 TL (Mercimek Çorbası, Porsiyon Karışık Kebap, Lebeni, Bostana, Çiğ Köfte, Şıllık Tatlısı, Mırra, Sınırsız Ayran, Sınırsız Çay, Sınırsız Su + Sınırsız Eğlence)

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Halfeti’de yöresel haşhaş kebabı menü olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

Akşam Yemeği: Şanlıurfa’da serbest olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir. (Not: Sıra Gecesi programı akşam yemeklidir.)


4. Gün: Harran - Hz. Eyüp Makamı - Göbeklitepe - Viranşehir - Kızıltepe - Kasımiye Medresesi

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Suriye sınırına 15km uzaklıktaki Harran’a gidiyoruz. Harran Şehrinin ortasında Harran Höyüğü, Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu’da Emeviler döneminde kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale ve Tarihi Surları görüp Konik Kubbeli Evlerinden birini ziyaret ediyoruz. Yöresel kıyafetler giyip fotoğraflar çektikten sonra Şanlıurfa’ya geri dönüyoruz.

Yaşadığı hastalık ve sıkıntılardan dolayı sabırlı olması ve Yüce Allah’a olan kulluğundan ödün vermeyen Eyüp Peygamber’in çile çektiği mağarayı ziyaret ediyoruz. Ardından sağ ayak topuğunu vurarak çıkardığı şifalı suyun kuyusunu gördükten sonra Dünyanın orijinal hâliyle günümüze kalmış en eski tapınağı, “İnsanlık Mirası” kavramının adeta ete kemiğe büründüğü, 1986’da bulunan ve dünyanın tarihini değiştiren Göbekli Tepe’ye ulaşarak 12 bin yıl öncesi tapınakları görüyoruz.

Ardından, Viranşehir Kızıltepe istikameti ile Mardin’e ulaşacağız. Mardin’de yapımına Artuklu dönemi’nde başlanmış ve Akkoyunlu Hükümdarı Cihangiroğlu Kasım Padişah döneminde 1457-1502 yıllarında tamamlanmış Kasımiye Medresesi’ni ziyaret edip otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Şanlıurfa’da yöresel karışık kebap menü olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.


5. Gün: Çabuk Camii - Cumbalı Ev - Ulu Camii - Telallar Çarşısı - Abbaralar - Eski Ptt Binası - Mardin Çarşıları - Mor Gabriel Manastırı - Telkariciler Çarşısı - Hasankeyf - Batman - Dicle Köprüsü - Hevsel Bahçeleri - Mardin Kapı - Diyarbakır

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Mardin’i gezmeye başlıyoruz. Aracımızdan Diyarbakır Kapı’da inip yürüyüşümüze başlıyoruz. Peygamber Efendimizin habercisi olarak bilinen Abdullah Bin Enes El Cüheyni'nin kabrinin bulunduğu Şeyh Çabuk Camii’ni dışarıdan görerek Cumhuriyet Meydanı’na ulaşıyoruz.

Yürüyüşümüze, Ermeni Usta Lole tarafından 11.yy da yapıldığı tahmin edilen ve minaresi ile meşhur Ulu Camii’ni görüp bilgiler alıyoruz. Sokaklar arasında kemerli geçişleri sağlayan Abbaraları, eski bir Ermeni Konağı olan ve Şahtana Konağı olarak bilinen Eski Ptt Binası ve 13. Yüzyılın başlarında Artuklu Sultanı Melik Nasreddin Artuk Aslan tarafından yaptırıldığı sanılan Şehidiye Camii’ni görerek devam ediyoruz.

Gezi sonundaki serbest zamanın ardından Midyat’a ulaşıyoruz. Ardından Süryanilerin anayurdu olarak bilinen Turabdin Bölgesinin kalbi konumundaki Mor Gabriel Manastırı meşe ağaçlarıyla örtülü tepe noktalarının birinde 1600 yıllık tarihiyle gelen misafirleri büyüleyerek karşılar. Süryani Kilisesi tarafından “İkinci Kudüs” olarak ilan edilen Mor Gabriel (Deyrulumur) Manastırı ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz.

Sonrasında, Midyat’taki Gümüşçüler Çarşısındaki serbest zamanımızın bitiminde yapılan araştırmalara göre ilk defa 12 bin yıl önce yerleşimin başladığı, sonrasında bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış, sular altında kalacak olan Hasankeyf’e gidiyoruz. Burada rehberimiz eşliğinde gezimizi yaptıktan sonra serbest zaman veriyoruz ve ardından Bismil istikameti ile Diyarbakır’a doğru yola koyuluyoruz. Hevsel Bahçeleri, 10 gözlü köprü ve Dicle’yi görüp Mardin Kapı’dan Diyarbakır’a giriş yapıp, Diyarbakır’daki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Midyat’ta yöresel Mardin mutfağı olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.


6. Gün: Diyarbakır - Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi - Diyarbakır Ulu Camii - Siverek - Nissibi Köprüsü - Kahta - Karakuş Tümülüsü - Cendere Köprüsü - Nemrut Dağı - Gün Batımı

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Güneydoğu’nun en eski ve köklü kenti Diyarbakır gezisine başlıyoruz. Edebiyat dünyamızın önemli isimlerinden 35 Yaş Şiiri ile tanınan, Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu ve şu anda müze olarak hizmet veren evi geziyoruz. Bu ev aynı zamanda Diyarbakır sivil mimarisinin de en güzel örneğidir.

Sur içerisinde İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan Anadolu’da kurulan ve V.Haremi Şerif olan Diyarbakır Ulu Camiini geziyoruz. Yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen Diyarbakır surlarının en eskisi olan Keçi Burcunu panoramik görüyoruz. Adıyaman’a hareket ediyoruz. Kahta’ya ulaştığımızda minibüslerimize binerek Nemrut Dağı’na doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımızda Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Arsemia (panoramik) gezeceğimiz başlıca eserler olacak.

 

Keyifli geçen yolculuğumuz sonrasında gün batımını seyretmek için Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Zirve’de İlk olarak Doğu Terası’nda bulunan I. Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüyoruz. Burada rehberimizin anlatımlarını dinlerken Nemrut’un büyüsü sizleri de saracaktır. Doğu Terası Sunağını gördükten sonra Batı Terası’na geçerek önce Batı Terası Sunağı’nı görüp Rehberimizin anlatımları bittikten sonra güneşin muhteşem batışını seyrediyoruz. Bu esnada Kommagene Kralı I. Antiochos Epiphanes’e ait şu vasiyeti hatırlıyoruz:

“Doğum günüm her ay ve yıl kutlanıp, bayram günü olacak, bu günlerde baş rahip, tanrılar ve benim için kendisine benim ve kanunların cömertçe verdiği Pers kılığına bürünerek hepimizin üzerine altın çelenkler koyacak. Hepimiz için bol bol kokular yakacak ve gereğince kurbanlar kesecek, kutsal sofraları en güzel yemekler ve şaraplarla donatacak. Buraya toplanan ulusum, bol bol yiyip bayram edecek.”

Güneşin batışı sonrası otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Kahta Neşet’in Yeri’nde balık veya yöresel menü olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.


7. Gün: K.Maraş

Otele alacağımız kahvaltı sonrası hareket ile K.Maraş’a varış ve Türkiye’nin tek kahramanlık madalyasına ve ünvanına sahip şehrinde ilk olarak Eski K.Maraş evlerinin de bulunduğu kale ve çevresindeki çarşıyı geziyoruz. Ahşap ve bakır işçiliğinin zengin ürünlerini göreceğimiz çarşıyı gezdikten sonra müzeye hareket ediyoruz. M.Ö. 1400’lü yıllara dayanan 2 adet Antik Fil İskeletininsergilendiği ve birçok antik eserlerinde bulunduğu Kahramanmaraş Müzesi’ni geziyoruz. Müze gezimizin ardından öğle yemeğimizi alacağımız restorana gidiyoruz. Öğle yemeğimizin ardındanKahramanmaraş’ın dünyaya nam salmış dondurma ve tatlılarını tatmak üzere Pastane ’ye gidiyoruz. Gezilerimizin sonrasında izmire hareket gece saatlerinde turumuzun sona ermesi…

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Malatya Sultan Sofrası’nda yöresel yemek olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

Akşam Yemeği: Yol üstü mola tesislerinde ekstra olarak alınacaktır.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks araçlar ile ulaşım
 • Araç içi ikramları
 • Belirtilen kategori otellerde 5 gece konaklama
 • Otellerde 5 sabah kahvaltısı
 • Otellerde 4 akşam yemeği
 • Tüm çevre gezileri
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • TÜRSAB zorunlu mesleki sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • Öğle yemekleri
 • Şanlıurfa akşam yemeği
 • Nemrut Dağı giriş ring ücreti
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar
 • Tüm özel harcamalar
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri
Ek Bilgiler

Konaklanacak Oteller

 • Gaziantep - Büyük Velic (YP), Tilmen (YP) vb. oteller
 • Şanlıurfa - Güven (OK), Harran (OK), Gülizar (OK) vb. oteller
 • Mardin - Büyük Mardin (YP), Nuhoğlu (YP) vb. oteller
 • Diyarbakır - SV Business (YP), Kervansaray (YP) vb. oteller
 • Adıyaman - Antiochos (YP), Beyazsaray (YP) vb. oteller

İptal Şartları

Vize Bilgileri

RÜYA GİBİ GAP TURU Hakkındaki görüşleriniz
Tatil Rezervasyonu
Otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat sistemi!
En Ucuz Tatil Fırsatları
Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz.
Online Otel Rezervasyonu
Otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen seyahat sistemi olmaktan gurur duyuyoruz.
Tur Seçenekleri
Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra Antalya otelleri, kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.